Plzeňský fotograf Josef Kůda

Fotografováním se počal zabývat během studií na střední škole. První své obrázky publikoval již koncem osmdesátých let. Od roku 1990 se věnuje fotografii profesionálně. Počínaje rokem 2011 je uveden jako významný, český fotograf v prestižní publikaci „WHO IS WHO“.

První část tvorby – ROCK

Od začátku aktivně spolupracuje s plzeňským Divadlem pod Lampou, vydavatelstvím AVIK, časopisem ROCK REPORT a agenturou Sokol's Power Voice. Výsledkem jsou stovky fotografií z koncertů, festivalů, desítky přebalů nejrůznějších hudebních nosičů a plakátů.

Druhá část tvorby – AKTY

Fotografuje výhradně černobíle, používá též techniku tónování a kolorování na klasickém černobílém papíru i na plátně. Snímky jsou zhotoveny středoformátovými kamerami zn. Mamiya.

V minulosti Josef Kůda absolvoval několik samostatných výstav v ČR a v Německu.

V současnosti spolupracuje na komerčních zakázkách s agenturou „ART SERVICE PILSEN“.

AKTUALITY

50 let bigbítu v Plzni — Ve spolupráci s publicistou Ladislavem Rottem vznikla knížka, mapující jako první plzeňskou rockovou scénu počínaje rokem 1962 do roku 2012. Publikaci realizovalo vydavatelství RegionAll v prosinci 2012 nákladem 3400 výtisků na křídovém papíru v tvrdých deskách. Na ploše sto dvanácti stran je 85 mini profilů kapel, doplněných fotografiemi z mého archivu. Součástí knihy je CD s raritními nahrávkami z archivu studia AVIK.

50 let bigbítu v Plzni>

Výstava aktů s názvem „TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY“ bude k vidění v Galerii jednoho obrazu v prostorách plzeňské Alfy na Americké třídě č. 17.
Na vernisáži, v pondělí 31. října v 18.00, vystoupí známá taneční skupina NoTa. Výstava potrvá do 26. listopadu 2011.

Temný Předmět Touhy

Nástěnný kalendář A3 pro rok 2010

Kalendář 2010

Plzeňský fotograf Josef Kůda se svou láskou (Guinness)

Plzeňský fotograf Josef Kůda
Created by Jenda & Divná Ryba